افزایش متابولیسم با ورزشتصویر افزایش متابولیسم با ورزشhttps://clinicmadar.com/
https://clinicmadar.com/rulesسید احمدرضا خرمیان پورسید احمدرضا خرمیان پورکلینیک تخصصی مادر

افزایش متابولیسم با ورزش

تصویر افزایش متابولیسم با ورزش

سرعت متابولیسم, سوخت و ساز بدن, متابولیسم, ورزش, ورزش های هوازی, ورزش و لاغری, کالری

© 2024 کلینیک تخصصی مادر

ورزش می تواند کمک بسیار زیادی به سالم ماندن ما کرده و همچنین موجب جلوگیری از بیماری های مرتبط با عدم تحرک می شود و یکی از نتایج مثبت آن افزایش متابولولیسم است.

1

متابولیسم همه چیز است!

متابولیسم شامل تمام واکنش هاییست که بدن برای تبدیل غذا به انرژی و حفظ حیات شما انجام می دهد. برخی افراد متابولیسم سریع تری نسبت به دیگران دارند.

برخی از عواملی که بر روی سرعت متابولیسم تأثیر گذار است شامل مواردی هستند که غیر قابل کنترل هستند؛ مانند سن، جنس و ژنتیک. تیروئید کم کار نیز می تواند سرعت متابولیسم را کاهش دهد. برخی موارد موثر بر سرعت متابولیسم قابل کنترل هستند، مانند ورزش.

سلول های عضلانی نیازمند انرژی زیادی بوده و کالری زیادی می سوزانند. در واقع، سلول های عضلانی نسبت به سلول های چربی کالری بیشتری برای ادامه حیات خود نیاز دارند، حتی زمانی که فعالیت خاصی ندارید.

با افزایش سن، ورزش اهمیت بیشتری پیدا می کند. به طور طبیعی بدن با افزایش سن توده عضلانی خود را از دست می دهد و این موضوع باعث کاهش متابولیسم می شود. ورزش کردن می تواند باعث کاهش سرعت از دست دادن بافت عضلانی شود.

شما باید عضلات خود را اغلب به این دو روش به چالش بکشید:

1. شدت ورزش های هوازی را افزایش دهید: به نسبت شدت ورزش های هوازی، کالری بیشتری سوزانده می شود.

یکی از روش های کارآمد برای ورزش های هوازی، این است که در فواصل مشخص، ورزش های هوازی را به طور متناوب شدید و ملایم انجام شود.  به عنوان مثال، به مدت یک دقیقه به هر تعدادی که می توانید پروانه بزنید و سپس به مدت 2 دقیقه به طور ملایم دو درجا بزنید و این سیکل را به مدت  15 دقیقه تکرار کنید.

2. وزنه بزنید: از آنجایی که عضلات کالری بیشتری نسبت به چربی مصرف می کنند، تقویت عضلات شما را به یک دستگاه کالری سوز کارآمدتر تبدیل می کند، حتی زمانی که در حالت استراحت هستید نیز کالری زیادی می سوزانید.

 

با ورزش کردن نه تنها به بهبود میزان متابولیسم خود کمک میکنید، بلکه باعث حفظ سلامت قلب و عروق، ریه ها و سایر قسمت های بدن و همچنین باعث افزایش سلامت روان خود خواهید شد.

کلینیک تخصصی مادر

لوگوی کلینیک تخصصی مادر
<p>ما در کلینیک تخصصی مادر، متعهد به ارائه مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به بیماران خود هستیم. ما معتقدیم که همه افراد، صرف نظر از سن، وضعیت سلامتی، یا مکان زندگی، شایسته دریافت مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا هستند.</p> <p>ما تیمی از پزشکان، پرستاران، و سایر متخصصان پزشکی مجرب و متعهد هستیم که به طور مداوم در تلاش برای ارائه بهترین خدمات به بیماران خود هستند. ما معتقدیم که مراقبت های پزشکی باید جامع و شخصی باشد و بر نیازهای فردی هر بیمار تمرکز داشته باشد.</p>
خیابان هاشمی - کوی ایمانی - پلاک 6 - واحد 3, تهران, تهران, 1348753959, ایران
02166867485Monday-Friday, 8:00AM-10:00PM
34.232323, -34.232323
7000000 ریال