ورزش و کاهش وزنتصویر ورزش و کاهش وزنhttps://clinicmadar.com/
https://clinicmadar.com/rulesسید احمدرضا خرمیان پورسید احمدرضا خرمیان پورکلینیک تخصصی مادر

ورزش و کاهش وزن

تصویر ورزش و کاهش وزن

تناسب اندام, فعالیت بدنی منظم, لاغری, ورزش, ورزش و لاغری, کاهش وزن

© 2024 کلینیک تخصصی مادر

ورزش کردن موجب کاهش وزن می شود؛ اما چگونه؟ ما با ورزش کردن باعث افزایش مصرف کالری روزانه می شویم و این عمل باعث کاهش وزن افراد می شود؛ بنابراین میان ورزش و ...

1

مقدمه

این حقیقت محض است؛ برای کاهش وزن باید بیشتر از مجموع کالری آنچه می خورید و می نوشید، کالری بسوزانید.

برای کاهش وزن، واقعاً مهم است که کالری هایی را که از طریق غذا به بدنتان می رسانید، کاهش دهید.

ورزش با کاهش وزن در درازمدت نتیجه می دهد. تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی منظم شانس شما را برای کاهش وزن افزایش می دهد.

2

چقدر ورزش بکنم؟

فقط با چند دقیقه ورزش در روز شروع کنید. هر مقدار ورزش بهتر از هیچ است، و این به بدن شما کمک می کند تا کم کم به فعال بودن عادت کند.

هدف این است که در اکثر روزهای هفته حداقل نیم ساعت ورزش کنید تا از مزایای کامل ورزش بهره مند شوید.

اگر راحت ترید، با حرکات ساده شروع کنید؛ حرکات ساده ممکن است کوچک و بی اهمیت به نظر برسند؛ اما تجمع آنها باهم بسیار موثر هستند.

هنگامی که در وضعیت بهتری قرار گرفتید، می توانید به تدریج برای مدت زمان طولانی تری ورزش کنید و فعالیت های سنگین تری انجام دهید.

هنگامی که آمادگی بیشتری پیدا کردید، می توانید شدت ورزش را افزایش داده و در عوض زمان کمتری برای حرکت مورد نظر صرف کنید؛ به عنوان مثال، آهسته دویدن به مدت 30 دقیقه فوایدی مانند پیاده روی 60 دقیقه ای برای سلامتی دارد.

3

چه ورزشی بکنم؟

شما می توانید هر کاری که موجب افزایش فعالیت قلب و ریه شما می شود را انجام دهید، مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، آهسته دویدن، شنا، کلاس های تناسب اندام یا اسکیت و ...

اگر ورزش نمی کنید و مرد بالای 45 سال یا زن بالای 55 سال هستید یا بیماری خاصی دارید، از پزشک خود بپرسید که آیا منع فعالیت ورزش دارید یا نه.

با فعالیتی مانند پیاده روی یا شنا که برای بدن شما سبک باشد شروع کنید. با سرعت آهسته و متناسب با خود کار کنید تا بدون فشار آوردن به بدن، روند تناسب اندام را شروع کنید.

حداقل دو یا سه بار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید. می توانید از تراباند، وزنه یا حتی از وزن بدن خود استفاده کنید.

حداقل دو بار در هفته بعد از ورزش تمام عضلات خود را کشش دهید. این به شما کمک می کند تا عضلات بدنتان انعطاف پذیر باشد و از آسیب به آنها جلوگیری شود.

کلینیک تخصصی مادر

لوگوی کلینیک تخصصی مادر
<p>ما در کلینیک تخصصی مادر، متعهد به ارائه مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به بیماران خود هستیم. ما معتقدیم که همه افراد، صرف نظر از سن، وضعیت سلامتی، یا مکان زندگی، شایسته دریافت مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا هستند.</p> <p>ما تیمی از پزشکان، پرستاران، و سایر متخصصان پزشکی مجرب و متعهد هستیم که به طور مداوم در تلاش برای ارائه بهترین خدمات به بیماران خود هستند. ما معتقدیم که مراقبت های پزشکی باید جامع و شخصی باشد و بر نیازهای فردی هر بیمار تمرکز داشته باشد.</p>
خیابان هاشمی - کوی ایمانی - پلاک 6 - واحد 3, تهران, تهران, 1348753959, ایران
02166867485Monday-Friday, 8:00AM-10:00PM
34.232323, -34.232323
7000000 ریال