کالری مورد نیاز روزانه - کلینیک مادرتصویر کالری مورد نیاز روزانه - کلینیک مادرhttps://clinicmadar.com/
https://clinicmadar.com/rulesسید احمدرضا خرمیان پورسید احمدرضا خرمیان پورکلینیک تخصصی مادر

کالری مورد نیاز روزانه - کلینیک مادر

تصویر کالری مورد نیاز روزانه - کلینیک مادر

افزایش وزن, لاغری, متابولیسم پایه, چاقی, کالری, کالری مجاز روزانه, کالری مصرفی, کالری مورد نیاز, کالری مورد نیاز روزانه, کاهش وزن

© 2024 کلینیک تخصصی مادر

برای حفظ وزن سالم روزانه به چند کالری نیاز دارید؟ اینجا اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد روزانه به چه مقدار کالری برای حفظ وزن، کاهش یا افزایش وزن نیاز دارید.

1

مقدمه

چه در حال تلاش برای کاهش وزن، افزایش وزن یا حفظ وزن فعلی خود باشید، دانستن اینکه روزانه به چه مقدار کالری نیاز دارید اهمیت بسیار بالایی دارد.

کالری دریافتی روزانه مورد نیاز  برای هر فرد متفاوت است. این به چند عامل بستگی دارد، مانند سن، جنس و سطح فعالیت روزانه شما. به طور کلی، مردان، به کالری بیشتری نیاز دارند، زیرا بدن آنها بزرگتر است. و افرادی که فعالیت بیشتری دارند نسبت به افراد کم تحرک به کالری بیشتری نیاز دارند. در سنین بالا به دلیل تغییر در متابولیسم، به کالری کمتری نیاز دارید.

2

جدول کالری مورد نیاز

جدول کالری ها بر اساس جنسیت، سن و میزان فعالیتت

راهنمای سطح فعالیت:

1- فعالیت کم: به این معنی است که شما فقط فعالیت بدنی شما در طول روز سبک است.
2- فعالیت متوسط: به این معنی است که شما علاوه بر فعالیت‌های سبک روزانه، فعالیت‌های فیزیکی معادل 2.5 تا 5 کیلومتر پیاده روی در روز با سرعت 4 تا 5 کیلومتر در ساعت انجام می‌دهید.
3- فعال: به این معنی است که علاوه بر فعالیت های سبک زندگی روزانه، فعالیت های فیزیکی معادل بیش از 5 کیلومتر پیاده روی در روز با سرعت 4 تا 5 کیلومتر در ساعت انجام می دهید.

3

کالری مجاز روزانه

کالری مورد نیاز روزانه شما بر اساس میزان کالری دریافتی و تعداد کالری هایی است که هر روز می سوزانید. هر ماده غذایی داراری کالری تخمینیست؛ بنابراین می توانید میزان کالری دریافتی خود را تخمین بزنید. تخمین کالری مصرف شده دشوارتر است. زیرا فقط کالری‌هایی که از طریق ورزش و فعالیت‌های روزانه مصرف می شود اهمیت ندارند، بلکه میزان کالری‌هایی که بدن برای انجام فعالیت های دیگر مانند هضم و متابولیسم مصرف می کند بسیار مهم است.

برای به دست آوردن یک تخمین دقیق تر، باید آزمایشاتی را در آزمایشگاه انجام دهید تا میزان متابولیسم پایه (BMR: مقدار کالری که بدن شما در حالت استراحت می سوزاند) خود را مشخص کنید. سپس می توانید کالری هایی را که هر روز از طریق فعالیت های خود می سوزانید اضافه کنید تا دید بهتری نسبت به کالری مصرفی خود داشته باشید.

اکثر مردم به چنین آزمایشاتی دسترسی ندارند. بنابراین می توانید از این دستورالعمل ها به عنوان مبنایی برای برنامه ریزی رژیم غذایی خود استفاده کنید:

 

میزان کالری مورد نیاز برای حفظ وزن: برای حفظ وزن فعلی، باید میزان کالری که از طریق غذا وارد بدن می شود را با تعداد کالری هایی که بدن در روز مصرف می شود، برابر کنید. به طور متوسط، زنان بسته به سن و سح فعالیت به 1600 تا 2400 کالری در روز و مردان به 2000 تا 3000 کالری در روز نیاز دارند. اگر به عنوان مثال به 2000 کالری در روز نیاز دارید، باید کالری دریافتی خود را تقریباً برابر با این عدد کنید.

 

میزان کالری مورد نیاز برای کاهش وزن: هنگامی که فرد کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزاند دریافت می کند، بدن آن مقدار انرژی اضافی مورد نیاز نیست را به صورت چربی ذخیره می کند. فرد برای کاهش وزن، باید مقدار کمتری کالری نسبت به نیاز خود از طریق غذا وارد بدن کند. به این ترتیب، بدن برای تامین کالری مورد نیاز خود از چربی های ذخیره شده استفاده کرده و نتیجتا فرد با کاهش وزن روبرو می شود.

 

میزان کالری مورد نیاز برای افزایش وزن: اگر هدف افزایش وزن است، باید باید نسبت به کالری مورد نیاز بدن، کالری بیشتری مصرف کرد.

کلینیک تخصصی مادر

لوگوی کلینیک تخصصی مادر
<p>ما در کلینیک تخصصی مادر، متعهد به ارائه مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به بیماران خود هستیم. ما معتقدیم که همه افراد، صرف نظر از سن، وضعیت سلامتی، یا مکان زندگی، شایسته دریافت مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا هستند.</p> <p>ما تیمی از پزشکان، پرستاران، و سایر متخصصان پزشکی مجرب و متعهد هستیم که به طور مداوم در تلاش برای ارائه بهترین خدمات به بیماران خود هستند. ما معتقدیم که مراقبت های پزشکی باید جامع و شخصی باشد و بر نیازهای فردی هر بیمار تمرکز داشته باشد.</p>
خیابان هاشمی - کوی ایمانی - پلاک 6 - واحد 3, تهران, تهران, 1348753959, ایران
02166867485Monday-Friday, 8:00AM-10:00PM
34.232323, -34.232323
7000000 ریال